Site logo

Zabierz psa na łódkę! Poradnik

Jeśli lubisz pływać łódką, nie ma powodu, aby nie zabrać ze sobą swojego pupila. W końcu psy uwielbiają być tam gdzie ich właściciel.

Większość psów lubi wodę, pływają instynktownie i bardzo niewiele psów boi się wody. Ponadto pies jest ważną częścią twojej rodzin, a wakacje nie będą w pełni udane, jeśli zostawisz pierwszego pupila w domu. Pamiętaj jednak, że przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo dlatego, jeśli zabierasz ze sobą psa pamiętaj o kilku wskazówkach. Innymi słowy jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby Twój dzień na morzu (lub jeziorze) wraz z czworonogiem był udany.

Podstawy pływania łódką ze swoim zwierzakiem:

 1. Zapewnij dostęp do dużej ilości świeżej wody pitnej.
 2. Zapewnij zacieniony obszar — nadmierna ekspozycja na słońce może powodować problemy.
 3. Chroń ich stopy — psy pochłaniają ciepło przez podkładki na stopach, a powierzchnie łodzi mogą się bardzo nagrzewać w słońcu.
 4. Daj swojemu zwierzakowi szansę na zapoznanie się z łodzią, gdy jest na przyczepie lub w doku.
 5. Wyprowadź psa, aby mógł się załatwić przed wejściem rejsem.
 6. Niech pierwsza wycieczka będzie krótka, aby pies mógł przyzwyczaić się do ruchu łodzi.

Zacznijmy od podstaw tego, co musisz wiedzieć, gdy zabierasz psa na łódź:

 1. Zainwestuj w kamizelkę ratunkową dla psów.
 2. Nie zachęcaj psa do picia wody z jeziora lub morza.
 3. Przygotuj plan, kiedy Twój pies musi sobie ulżyć.

Pływanie łodzią z psem

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić przed wypłynięciem z psem, jest zaopatrzenie go w kamizelkę ratunkową dla psów. Kamizelki ratunkowe dla psów można znaleźć w większości sklepów żeglarskich i sklepów zoologicznych. Kupując kamizelkę ratunkową dla swojego psa, upewnij się, że jest dobrze dopasowana. Mimo że większość psów potrafi pływać, pełne morze lub zmęczenie mogą powodować utonięcie nawet u najbardziej zapalonych pływaków, więc nie ryzykuj. Jeśli nawet Twój pies nie utonie to nadmierne zmęczenie może spowodować wiele problemów.

Drugą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to nie zachęcać psa do picia wody z jeziora lub morza. Jeziora lub rzeki słodkowodne mogą być zanieczyszczone lub zawierają szkodliwe organizmy, dlatego nigdy nie zachęcaj swojemu psu pić wody z jeziora. Zabierz ze sobą w podróż świeżą wodę pitną i daj ją swojemu psu. Ponieważ w trakcie rejsu może być gorąco i sucho, to twojemu psu grozi odwodnienie, więc upewnij się, że przede wszystkim ma zawsze dostęp do wystarczającej ilości wody pitnej.

Trzecia i ostatnią rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest to, że twój pies będzie musiał gdzieś sobie ulżyć. Zabierz ze sobą dużo psich worków na śmieci i papierowych ręczników, a także neutralizator zapachów, aby posprzątać po psie. Jeśli możesz nauczyć psa używania higienicznych podkładek dla szczeniąt, jest to idealne rozwiązanie, ponieważ znacznie ułatwi sprzątanie po psie. Natychmiast posprzątaj po psie, aby zmniejszyć ryzyko chorób i nieprzyjemnych zapachów.

kamizelki ratunkowe dla psów poradnik

Kamizelki ratunkowe dla psów

Prawda jest taka, że ​​nie wszystkie psy potrafią pływać, a z tych, które potrafią, nie wszystkie są świetnymi pływakami. Dodatkowo, woda lub warunki pogodowe mogą powodować że każdy pies może się zmęczyć lub zdezorientować.

Chociaż nie ma przepisów dotyczących kamizelek ratunkowych dla zwierząt domowych, kamizelka ratunkowa dla psa może zapewnić Twojemu zwierzakowi bezpieczeństwo na pokładzie łodzi na w dowolnym akwenie wodnym.

Kamizelki ratunkowe dla zwierząt są zaprojektowane tak, aby utrzymać zwierzę na powierzchni w pozycji poziomej do pływania. Kamizelka ratunkowa będzie również służy również jako urządzenie do wyciągania, zwierzęcia z wody.

Jak wybrać kamizelkę ratunkową dla psa?:

 • Prawidłowe dopasowanie i wygoda: Upewnij się, że kamizelka ratunkowa jest dobrze dopasowana. Najlepiej przed zakupem sprawdzić dopasowanie w sklepie.
 • Uchwyty do podnoszenia: Upewnij się czy kamizelka posiada uchwyt aby ułatwić i bezpiecznie wydobyć zwierzę..
 • Kolor: Wybierz jasny kolor lub odblaskowy, aby łatwiej było dostrzec psa w wodzie.

Ponadto przyzwyczaj pas do noszenia kamizelki ratunkowej przed wejściem na łódź. Następnie pozwól swojemu zwierzakowi ćwiczyć pływanie również w kamizelce ratunkowej.

Jeśli okaże się, że Twoje zwierzę lubi pływać łódką tak samo jak Ty, kamizelka ratunkowa dla psa może zapewnić Twojemu zwierzakowi dodatkowy poziom bezpieczeństwa. Jednak Twoje poczucie ostrożności i zdrowy rozsądek są nadal najlepszym przyjacielem Twojego pupila.

Podsumowując weź pod uwagę te trzy proste wskazówki, aby w pełni wykorzystać swój rejs. Twój pies będzie cieszył się świeżym powietrzem i czasem spędzonym z Tobą, a zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa powinno zapewnić bezpieczny i przyjemny dzień na jeziorze lub morzu.

Comments

 • No comments yet.
 • Add a comment