Site logo

Stocznia Sunreef Yachts – jachty motorowe, żaglowe i eco

Kolejną odsłonę naszej serii polscy producenci jachtów i łodzi motorowych otwiera stocznia Sunreef Yachts.

Założona w 2002 roku w Gdańsku przez Francisa Lappa, stocznia Sunreef Yachts jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji personalizowanych katamaranów żaglowych, motorowych oraz wielokadłubowych superjachtów. Zespół Sunreef Yachts składa się z wysoce wykwalifikowanej kadry projektantów, architektów okrętowych oraz inżynierów, posiadających wiedzę, doświadczenie i wykształcenie potrzebne do tworzenia najbardziej wyjątkowych jednostek.

Katamaran – jacht motorowy Sunreef Yachts

Każdy katamaran jest precyzyjnie projektowany przez najwyższej klasy fachowców i wykonany z najwyższej jakości kompozytów, przy użyciu zaawansowanych technologii. Ponadto każda jednostka Sunreef Yachts to gwarancja wysokich osiągów, innowacyjnego designu i niezrównanego komfortu.


Stocznia Sunreef Yachts przede wszystkim oferuje swoim klientom zarówno jachty motorowe jak i żaglowe, ale także katamarany Sunreef Yahcts Eco o napędzie elektrycznym.

Sunreef Yachts – jachty motorowe

W ofercie jachtów motorowych znajdziemy komfortowe i nowoczesne jachty od 6o do 210 stóp.
Między innymi model: 80 Sunreef Power – uniwersalny i nowoczesny jacht, stworzony do dalekomorskich podróży. Ten dynamiczny i elegancki model łączy w sobie komfort i wyjątkową dzielność morską, definiując na nowo pojęcie luksusowego katamaranu motorowego.

80 Sunreef Power – uniwersalny i nowoczesny jacht

Sunreef Yachts – jachty żaglowe

Sunreef Yachts produkuje również szeroką gamę jachtów żaglowych od 50 do 460 stóp.
Wśród nich jest wielokrotnie nagradzany Sunreef 80. Jacht ten łączy w sobie cechy tradycyjnej łodzi żaglowej z nowoczesnym designem, oferując idealne warunki do wypoczynku na morzu, czarteru jak i do długich podróży przez ocean. Nowy koncept łącznika oraz wydłużona linia nadbudowy nadają mu niezrównany poziom komfortu. Wysokie i wykończone w tekowym drewnie nadburcia stanowią wyraźny ukłon w kierunku klasyki.

Sunreef Yachts Eco

Katamarany Sunreef Yachts Eco to ekskluzywne żaglowe i motorowe jednostki, korzystające z przyjaznych dla środowiska zaawansowanych technologii. Kompleksowe podejście do zrównoważonej żeglugi obejmuje nowoczesny napęd elektryczny, ekologiczne materiały wykończeniowe, inteligentne zarządzanie energią oraz innowacyjne technologie, w tym zgłoszony do opatentowania system paneli słonecznych zaprojektowany i produkowany przez stocznię.

Sunreef Yachts Eco – jacht eco


Stocznia Sunreef Yachts mieści się w Gdańsku – mieście z długimi tradycjami w przemyśle morskim. Firma rozpoczęła działalność w 2002 roku, w samym sercu historycznej Stoczni Gdańskiej – miejsca, które było świadkiem narodzin Solidarności i jej triumfalnego zwycięstwa nad reżimem komunistycznym.

Wiedza, doświadczenie i innowacje

Podsumowując Sunreef Yachts posiada wiedzę, doświadczenie i optymalną infrastrukturę do budowy najwyższej jakości jednostek kompozytowych, przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii dostępnych w przemyśle stoczniowym. Ponadto firma zapewnia kompleksową obsługę, dzięki nowoczesnym halom produkcyjnym, wyspecjalizowanej kadrze oraz bezpośredniemu dostępowi do torów wodnych Portu Gdańskiego i Morza Bałtyckiego.


Sunreef Yachts posiada dostęp do optymalnej infrastruktury: pływającego dźwigu o nośności 300 ton, mogącego unieść jacht o długości 210 stóp, warsztatów znajdujących się pod jednym dachem a przede wszystkim – do najbardziej doświadczonych rzemieślników. Stocznia zapewnia także kompleksowy serwis mechaniczny, elektryczny i elektroniczny oraz posiada ogrzewaną przestrzeń magazynową, służącą do przechowywania materiałów podczas procesu budowy jachtu.

Stocznia Sunreef Yachts

Nowa stocznia

Dzięki całkowicie nowej siedzibie stoczni, Sunreef Yachts rozszerza swoje możliwości produkcyjne i dostosowuje się do rosnącej liczby zamówień. Nowoczesne hale produkcyjne wyposażono w sprzęt najwyższej jakości, w tym jedną z największych w Europie maszyn CNC. Wszystkie prace stolarskie, tapicerskie, malarskie, a także budowa kompozytu, są wykonywane w ramach jednej infrastruktury, co zapewnia maksymalną wydajność i najwyższą jakość.
Przestrzeń biurowa w nowym obiekcie posiada bezpośredni dostęp do hal produkcyjnych, dzięki czemu każdy inżynier, kierownik projektu i projektant ma możliwość nadzorowania procesu budowy katamaranów.

Comments

  • No comments yet.
  • Add a comment