Site logo

Stocznia Conrad wybudowała największy polski jacht motorowy.

W październiku 2022 roku Conrad Shipyard z dumą ogłosił zwodowanie luksusowego superjachtu ACE, nowego flagowca pochodzącego z najnowszej linii C144S. 44,5-metrowa jednostka jest nie tylko największym jachtem motorowym stworzonym do tej pory w stoczni, ale również najdłuższym jachtem tego typu zbudowanym w całości w Polsce. Po 2 latach konstruowania, doskonalenia i solidnej pracy wielu wykwalifikowanych rzemieślników, ACE został zwodowany w siedzibie stoczni Conrad w Gdańsku. Zamówiony przez szwajcarskiego klienta, pierwszy model z serii C144S zachwyca swoją zgrabną,
a zarazem sportową i dynamiczną sylwetką.

Ultranowoczesny jacht motorowy

Kontrakt na wybudowanie ACE podpisano w styczniu 2020 roku. Prace przygotowawcze
i gromadzenie dokumentacji technicznej trwały aż do rozpoczęcia budowy jachtu w lipcu 2020 roku.
Będący wynikiem współpracy wielu wybitnych europejskich firm, ten ultranowoczesny jacht motorowy jest uosobieniem ogromnego zaangażowania i doświadczenia w projektowaniu personalizowanych luksusowych jednostek. Z niesamowitą dbałością o szczegóły zewnętrzną sylwetkę jachtu zaprojektowało cenione brytyjskie studio Reymond Langton, natomiast za architekturę okrętową odpowiedzialna była holenderska firma Diana Yacht Design. Projektem wnętrz oraz zewnętrznych stref wypoczynkowych zajęło się studio M2 Atelier z siedzibą w Mediolanie, tworząc prawdziwie szyty na miarę wystrój
z włoską duszą. Zespół stoczni Conrad kierował budową superjachtu, w rezultacie czego powstała ekskluzywna posiadłość na wodzie, który zapewnia niezrównany komfort życia na wodzie oraz żeglugi.

ACE C144S CONRAD SHIPYARD

Luksusowy jacht z Polski

ACE to jacht motorowy charakteryzujący się ponadczasową elegancją, który łączy w sobie nowoczesny design oraz unikalne rozwiązania techniczne. Luksusowe zakwaterowanie dla maksymalnie 10 gości obejmuje spektakularną kabinę armatorską oraz kajuty dla 9 członków załogi. Niesamowicie przestronne wnętrza jachtu z ogromnymi panoramicznymi oknami zapewniają niezwykły komfort i wyjątkową atmosferę na pokładzie. Kadłub i nadbudowę jednostki skonstruowano ze stali i aluminium. Wyposażony w dwa silniki marki CAT o mocy 500 kW każdy, superjacht będzie w stanie osiągnąć prędkość maksymalną do 13 węzłów, a jego zasięg wyniesie około 4000 mil morskich przy podróży z średnią prędkością 10 węzłów.

C144S ACE CONRAD SHIPYARD HILTON GDAŃSK

„ACE to połączenie eleganckiego designu z niesamowitą harmonią oraz intrygującą sylwetką współczesnego superjachtu. Dzięki znakomitej współpracy ze wszystkimi zespołami zaangażowanymi w projekt osiągnęliśmy spektakularny sukces.” Mikołaj Król, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Stoczni Conrad
ACE to pierwsza zwodowana jednostka z linii C144S – serii superjachtów stoczni Conrad , charakteryzującej się prostym dziobem oraz nawiązującym do klasyki nowatorskim designem. Jacht jest następcą modelu Conrad C133, którego przedstawicielem jest imponujący 40-metrowy Viatoris, zdobywca nagrody World Superyacht Award 2019. Druga jednostka z linii C144S jest obecnie w trakcie konstrukcji z dostawą zaplanowaną na 2023 rok. Budowa kolejnych modeli C144S szacowana jest na około 24 miesięcy od podpisania kontraktu.

ACE SUPERYACHT C144S CONRAD SHIPYARD POLAND

Po dostarczeniu jachtu do klienta, ACE zadebiutuje na międzynarodowym rynku czarterowym z firmą Luxury Charter Group, która odpowiedzialna była za przedstawienie Właściciela stoczni Conrad. Jako doradca i przedstawiciel klienta, firma Nicolai Yacht Consulting & Project Management nadzorowała prace nad projektem w imieniu właściciela.


Conrad Shipyard to butikowa stocznia znana z produkcji luksusowych superjachtów żaglowych i motorowych o długości do 100 m. Zlokalizowana w Gdańsku, w mieście o bogatej historii i zapleczu nautycznym, stocznia Conrad została założona w 2003 roku i nazwana na cześć polsko-brytyjskiego pisarza i marynarza Josepha Conrada. Conrad Shipyard wraz z firmą siostrą Matrzatrudnia obecnie ponad 400 światowej klasy rzemieślników i inżynierów dostarczając najwyższej jakości jachty dla klientów na całym świecie.
https://conradshipyard.com/

Comments

  • No comments yet.
  • Add a comment