Site logo

Polscy producenci jachtów i łodzi motorowych – Balt-Yacht

Zaczynamy naszą serię artykułów – polscy producenci jachtów i łodzi motorowych. Na początek stocznia Balt-Yacht, założona w 1990r, w okolicach Augustowa. Ten producent jachtów i łodzi motorowych to jedna z największych polskich stoczni. Specjalizuje się w budowie jachtów i łodzi z laminatu poliestrowo-szklanego o długości kadłubów od 5 do 12 metrów.

Jacht motorowy typu houseboat

Stocznia Balt-Yacht oferuje łodzie spacerowe, pół-ślizgowe i motorowe. Wśród nich jest między innymi nowy ekskluzywny jacht typu houseboat- SunCamper 35.

Balt yacht łódź motorowa houseboat sun camper 35 producent łodzi motorowych producent jachtów
Jacht motorowy typu Houseboat SunCamper 35

Houseboat SunCamper 35 to przede wszystkim znakomita jednostka do rekreacyjnego pływania rodzinnego, a także do pływania czarterowego z załogą dziesięcioosobową (pływanie dzienne). Powstał on na bazie 8 lat doświadczeń z produkcji i eksploatacji swego poprzednika – popularnego SunCampera 30. Łódź motorowa SunCamper 35 typu houseboat wyróżnia się nowoczesną nietypową sylwetką, doskonałym hydrodynamicznie kadłubem, przestronnym wnętrzem, małym zanurzeniem, ekonomicznością oraz świetną jakością wykonania.

Balt yacht łódź motorowa houseboat sun camper 35 wnętrze producenci jachtów motorowych
Jacht motorowy typu Houseboat SunCamper 35 wnętrze

Producent jachtów i łodzi motorowych z doświadczeniem

W ciągu ponad 30 letniej działalności stocznię Balt-Yacht opuściło około 18 tys. łodzi. Wyprodukowane jachty i łodzie motorowe trafiły głównie na rynek zagraniczny. Ponadto łodzie i jachty Balt-Yacht prezentowane były i są na największych polskich i europejskich wystawach jachtowych gdzie otrzymują nominacje do prestiżowych nagród.

Jachty spacerowe

Stocznia w swojej ofercie posiada serię pół-ślizgowych jednostek spacerowych BALT TYTAN. Największy z nich to jacht motorowy BALT 1018 TYTAN z obszerną mesą salonową na górnym poziomie oraz przestronnym kokpitem z dodatkową częścią wypoczynkową. Projekt jachtu jest owocem zrozumienia potrzeb klientów i użytkowników, dla których nie duży rozmiar łodzi motorowej ma znaczenie – ale jej funkcjonalność wynikająca z przemyślanych rozwiązań i przestrzeni, łatwość manewrowa i elegancja.

BALT 1018 TYTAN jacht motorowy łódź spacerowa Balt Yacht producent jachtów motorowych łodzie motorowe
Jacht motorowy BALT 1018 TYTAN

Super łódź motorowa

Stocznia produkuje również wyjątkową łódź motorową Chase 34. Po pierwsze kadłub łodzi Chase 34 jest opracowaniem bardzo zaawansowanej i wydajnej technologii Monostep, po drugie stosunek długości do szerokości jest zainspirowany prawdziwymi oceanicznymi ścigaczami z lat 60. i 70.

Chase 34 łódź motorowa producenci łodzi motorowych Balt Yacht łodzie motorowe luksusowe łodzie motorowe
Chase 34 łódź motorowa

Ponadto dzięki bardzo wydajnemu i zaawansowanemu stopniowanemu kadłubowi oraz niskiej wadze Chase 34 charakteryzuje się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa i dużą prędkością maksymalną. Z jednym silnikiem wysokoprężnym TDI V8 Mercury 370 KM osiągnie 46 węzłów, przy zużyciu paliwa zaledwie 1,18 l / nm przy najlepszej prędkości przelotowej. Przy 2 silnikach Mercury High Performance 600 SCI maksymalną prędkość oblicza się na 82 węzły.

Stocznia Balt-Yacht produkuje również łodzie Quicksilver 755 i 855.

Podsumowując stocznia Balt-Yacht to doświadczony producent jachtów i łodzi motorowych z nowoczesnym zapleczem technologicznym i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Comments

  • No comments yet.
  • Add a comment