Site logo

Najlepsze łodzie motorowe do pływania po jeziorze.

Jeziora i zbiorniki wodne należą do najpopularniejszych miejsc do żeglowania dla rodzin ponieważ oferują różnorodne typy rekreacji, od sportów wodnych po wędkarstwo. Wybierając najlepszą łódź motorową do swoich potrzeb, najlepiej na początek wziąć pod uwagę jezioro lub jeziora, na których planujesz pływać, oraz rodzaj aktywności, które chcesz realizować. Po pierwsze zwróć uwagę, że mała łódź motorowa może być najbardziej odpowiednia do użytku na mniejszych jeziorach, gdzie większa łódź motorowa o dużej mocy i zasięgu może być po prostu niewygodna w obsłudze. W przypadku pływania łodzią po większych akwenach, gdzie ruch łodzi w weekendy lub wiatr i pogoda mogą powodować niestabilne warunki, większa łódź motorowa zapewni pewną, wygodną jazdę oraz będzie miała prędkość i zasięg, aby skutecznie pokonywać dłuższe dystanse.

Podobnie jak przy planowaniu zakupu łodzi, najlepiej zacząć od określenia budżetu, który obejmuje zakup łodzi oraz wszelki wymagany sprzęt i akcesoria, rejestrację, ubezpieczenie łodzi, roczne koszty paliwa, przechowywania i konserwacji .

Najlepsze łodzie na jeziora:

• Łodzie pontonowe

• Łodzie pokładowe

• Łodzie wędkarskie

• Łodzie do sportów wodnych

• Łodzie kabinowe

Łodzie pontonowe.

Łodzie pontonowe są niezwykle popularne w USA oferują bowiem szeroki zakres wydajności, rozmiarów i udogodnień. Niegdyś używane były głównie do powolnego pływania. Obecnie łodzie pontonowe mogą być wyposażone w mocne silniki i mogą pływać bardzo szybko. Po pierwsze łodzie pontonowe mają rozmiary od około 5 metrów do ponad 7,5 metra z udogodnieniami od podstawowych do luksusowych oraz rożnymi opcjami do rozrywki, sportów wodnych lub wędkarstwa. Po drugie pontony oferują dużo przestrzeni wewnętrznej i mogą wygodnie przewozić kilka osób.

łódź pontonowa

Prezentowana na zdjęciu łódź pontonowa jest stabilna na wodzie i ogólnie łatwe w obsłudze. Ponadto ze względu na swój rozmiar i moc, tego typu pontony nie są tak szybkie i wydajne jak łódź z kadłubem ślizgowym, jak łódź typu runabout lub łódź pokładowa, i nie radzą sobie tak dobrze na wzburzonej wodzie. Taki ponton jest również nieco trudniejszy do załadowania na przyczepę i holowania.

Łodzie pokładowe.

Kolejny typ to łodzie pokładowe, są również oferowane w szerokiej gamie rozmiarów, od około 5 metrów do ponad 8 metrów. Większość z nich jest wykonana z włókna szklanego, ale niektóre mają konstrukcję aluminiową. Modele łodzi pokładowych oferowane są z napędem zaburtowym, rufowym lub odrzutowym. Po pierwsze łódź pokładowa ma zazwyczaj szerszy dziobowy obszar do opalania i bardziej otwarty układ kokpitu o mniej sportowym profilu. Po drugie łodzie pokładowe to rodzinne łodzie „do wszystkiego”, które można wykorzystać do rejsów, zwiedzania, sportów wodnych i swobodnego wędkarstwa. Kadłub ślizgowy może być szybki i wydajny, a jego kształt zapewnia komfortowe pływanie w wzburzonej wodzie. Te łodzie są również łatwe do holowania.

łódź motorowa pokładowa

Łodzie wędkarskie.

Łódź wędkarska to projekt, który został tak zmodyfikowany, aby łódź były bardziej wszechstronna i praktyczna: na przykład wysoka przednia szyba i wygodne siedzenia, elementy wędkarskie takie jak uchwyty na wędki, czy silnik do trollingu.

łodzie wędkarskie

Łodzie do sportów wodnych.

Zaprojektowane specjalnie do holowania wakesurferów i wakeboarderów , łodzie holownicze do sportów wodnych (powszechnie zwane także Ski Boats albo Wake Boats ) są napędzane silnikiem stacjonarnym i mają kadłub ukształtowany tak, aby wytworzyć pożądany kilwater. Ponadto łodzie do sportów wodnych oferują dużą moc do holowania, ale kosztem szybkości i wydajności. Dzieje się tak ponieważ śruba napędowa znajduje się pod łodzią, a nie za łodzią, jak w przypadku łodzi z napędem zaburtowym lub rufowym, łódź do sportów wodnych jest bezpieczna do uprawiania wakesurfingu i może być wyposażona w specjalne zaczepy trymowe i inne akcesoria. Łodzie te są zwykle wyposażone w wewnętrzne zbiorniki balastowe, które można napełniać, aby zwiększyć wagę łodzi, co sprawia, że ​​kilwater jest jeszcze większy.

łodzie do holowania

Łodzie kabinowe

Łodzie te zapewniają wygodne pływanie i są zaprojektowane tak, aby pokonywać większy dystans. Ponadto łódź kabinowa może być również doskonałym wyborem do zwiedzania i rozrywki. Łodzie z kabiną są większe, ale oferują zamknięty dziób, który może służyć do nocowania lub jako cień dla mniejszych dzieci, przebieralnia i do przechowywania sprzętu.

Podsumowując zarówno producenci jak i brokerzy, a także na rynku wtórnym oferuje szeroka gamę łodzi motorowych. Aby znaleźć odpowiednią łódź motorową skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

Comments

  • No comments yet.
  • Add a comment