miejsce na reklame

Łodzie motorowe dla rodzin – co wybrać?

To jaka łódź motorowa, będzie idealny dla Ciebie i Twojej rodziny, będzie zależeć od wielu czynników: jaki rodzaj pływania łódką najbardziej lubisz, Twój małżonek i dzieci? Jak duża powinna być łódź motorowa i jakie akcesoria powinna mieć?

Bowrider

Jeśli planujesz rejsy po jeziorze lub zatoce i zamierzasz holować zabawki wodne to bowrider będzie idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Jest to jedna z najpopularniejszych form łodzi rodzinnych dzięki wszechstronności, obszernemu siedzeniu i łatwemu dostępowi do wody. Jednak ze względu na swoją konstrukcję nie są idealnym rozwiązaniem na otwarte morze ponieważ mają niezabezpieczony dziób i niską burtę.

Typowy bowrider posiada otwartą strefę z przodu z siedzeniami w kształcie litery V na dziobie. Ponadto bowrider zazwyczaj posiada spora platforma kąpielowa.

Bowridera ma najczęściej długość powyżej pięciu metrów i mieszczą od 6 do 10 osób. Bowrider nie mają kajut noclegowych, przeznaczone są przede wszystkim do dziennego użytkowania. Bowridery są doskonałym rozważaniem na weekendowe wypady.

łodź-motorowa-Woda-i-Ty-portal

Łodzie motorowe kabinowe

Łodzie kabinowe są zwykle większe niż wiele innych typów łodzi i mogą kosztować nieco więcej, ale poszerzają również Twoje możliwości. Przede wszystkim możesz odwiedzić odleglejsze porty, spędzać całe weekendy a nawet wakacje na wodzie. Są mniej więcej jak kamper na wodzie. Dużo łodzi kabinowych a większość jest wyposażona we wszystko, czego potrzebujesz do przygód, które trwają kilka dni.

łodź-motorwa-kabinowa-Woda-i-Ty

Łodzie na ryby i narty

Łodzie na ryby i narty są zaprojektowane tak, aby były dokładnie takie, jak sugeruje ich nazwa. Większość z nich ma układ podobny do tego z Bowrider, ale z dodatkiem elementów ułatwiających wędkowanie, takich jak uchwyty na wędki i elektryczny silnik do trolingu, a także gadżety sportowe do holowania, takie jak pylon do holowania nart i schowki na narty. Ogólnie rzecz biorąc, ryby i sporty wodne są idealne dla rodzin, które chcą spędzać czas na wodzie.

Łodzie z napędem pokładowym typu Jet

Chociaż zakres dostępnych opcji jest tu nieco mniej szeroki, jeśli chodzi o z sinikiem pokładowym, a ponadto napęd odrzutowy wydaje się być nieco mniej wydajny niż bardziej tradycyjne opcje. Mają one jednak jedną zaletę, na którą zwraca uwagę wielu użytkowników rodzinnych łodzi: nie ma śruby napędowej. Ponadto łodzie o tego typu napędzie mają niesamowitą sterowność, minimalne zanurzenie.

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment