miejsce na reklame

Jacht lub łódź motorowa bez patentu – Pływanie motorówką bez uprawnień

Jacht lub Łódź Motorowa bez patentu, to idealny wybór dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę na wodzie i chcą w bezpieczny sposób przepłynąć pierwsze kilometry za sterem. W Polsce mamy mnóstwo zbiorników wodnych i wypożyczalni łodzi – znajdziesz je w naszej wyszukiwarce. Bez dodatkowych uprawnień, za okazaniem dowodu osobistego możesz wybrać się na wspólny rejs jachtem lub łodzią motorową ze znajomymi/rodziną. Jeśli jednak planujesz zakup łodzi, by pływać bez patentu – pamiętaj, że musi ona spełnić odpowiednie wymagania. Poniżej znajdziesz ich listę.

Jacht Bez Patentu i Uprawnień – Przepisy

Jacht Żaglowy Bez Uprawnień, ma ograniczoną długość kadłuba do 7,5 metra i może być wspierany silnikiem motorowym o dowolnej wielkości. Manewrowanie krótszą łodzią jest dużo prostsze i bezpieczniejsze, szczególnie w trudnych warunkach pogodowych. Ciekawostka – Największy Jacht Żaglowy Bez Uprawnień, to luksusowy model Phobos 25, który ma długość kadłuba 7.49m pozwala na komfortowe pływanie nawet 8-osobowej załodze!

Jacht Motorowy Bez Patentu nie ma aż takich ograniczeń, jeżeli chodzi o samą długość kadłuba. U Polskich producentów łodzi oraz w wypożyczalniach znajdziemy nawet 11-metrowe jednostki, które nie wymagają żadnych dodatkowych uprawnień (np. Futura 36) i pozwalają na komfortowe pływanie nawet 8-osobowej załodze! Jedyne ograniczenie, które obejmuje Jachty Motorowe Bez Patentu, to moc silnika, która nie może przekraczać 10 kW, czyli około 13.6 KM. Na rejs Jachtem Motorowym bez Uprawnień możemy wybrać się również jednostką o mocniejszym silniku (do 75 kW). Należy jednak pamiętać, że długość kadłuba nie może przekroczyć 13m, a silnik musi mieć blokadę maksymalnej prędkości do 15 km/h.

Jachty Motorowe i Żaglowe Bez Patentu Na Sprzedaż – Gdzie kupić łódź bez uprawnień?

Jeżeli planujesz zakup nowej lub używanej łodzi, która nie wymaga patentu – w pierwszej kolejności sprawdź naszą wyszukiwarkę. Dzięki niej samodzielnie skonfigurujesz łódź, wybierzesz interesujące dodatki i znajdziesz producenta, który właśnie taką łódź produkuje. Korzystając z wyszukiwarki łodzi oszczędzasz czas i pieniądze!

Czarter Jachtów i Wynajem Łodzi Motorowych Bez Uprawnień

Nie masz patentu żeglarskiego, nie planujesz zakupu, a jedynie niezapomniany rejs na wodzie w gronie znajomych lub rodziny? Skorzystaj z czarterów! Rynek Żeglarski, oraz ilość zbiorników wodnych w Polsce spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Zarówno wielbiciele luksusu, jak i fani bardziej budżetowych wypraw znajdą u Nas coś dla siebie.

Jacht Bez Uprawnień – Wynajem czy Zakup?

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Posiadanie łodzi na własność daje Ci możliwość transportu i wypłynięcie nawet na zagraniczne wody, jednak wiąże się z pewnymi obowiązkami i regularnym serwisem. Wynajem natomiast, będzie dla Ciebie najlepszą opcją, jeśli zależy Ci na krótkich rejsach. Niezależnie od tego, czy szukasz łodzi na wynajem, czy planujesz zakup motorówki – wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz w naszej wyszukiwarce!

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment